Ile kosztuje usunięcie wgniecenia?

Wielu kierowców błędnie zakłada, że naprawa drobnych wgnieceń jest nieopłacalna. Do tego typu zdarzeń dochodzi najczęściej podczas gradobicia i na parkingach. Wychodzimy z założenia, że skoro samochód jest sprawny, a koszt szpachlowania i lakierowania karoserii jest wysoki, to nie opłaca się ponosić nakładów finansowych. Warto jednak mieć świadomość, że istnieją inne rozwiązania. Metoda PDR pozwala na usunięcie wgnieceń bez lakierowania. To szybsza i tańsza metoda niż techniki tradycyjne.

Spis treści:

  • Jak tanio usunąć wgniecenie?
  • Usuwanie wgnieceń bez lakierowania – zalety
  • Ile kosztuje usuwanie wgnieceń metodą PDR?

Z wpisu dowiesz się, jaka jest niedroga i skuteczna metoda na pozbycie się nieestetycznych wgnieceń, jakie są zalety metody PDR oraz ile kosztuje usuwanie wgnieceń tą metodą.

Jak tanio usunąć wgniecenie?

Jeśli nie doszło do naruszenia struktury lakieru, możliwa jest bezinwazyjna naprawa. Wszystko dzięki technice PDR, czyli Paintless Dent Repair. W zależności od tego, gdzie umiejscowione jest wgniecenie, wyciąga się bądź wypycha blachę.

Usuwanie wgnieceń bez lakierowania – zalety

Wiele będzie zależeć od tego, w jakim miejscu został uszkodzony samochód. W przypadku gradu najczęściej jest to dach, maska, tylna klapa i słupki . Wyciąganie wgnieceń metodą PDR jest jak najbardziej możliwe po gradobiciu. W większości przypadków trzeba zdemontować podsufitkę, aby dostać się do wgnieceń od wewnętrznej strony dachu. Do naprawy maski również stosujemy wypychanie od spodu – za pomocą drutów oraz lanc pdr usuwa się uszkodzenie od wewnętrznej strony.

Gdy szkody po gradzie znajdują się na tylnej klapie lub słupkach to głównie wykorzystujemy bezinwazyjną metodę kleju na gorąco. Będzie to dobra alternatywa, gdy do uszkodzenia nie można dotrzeć od wewnętrznej strony lub w przypadku, gdy wiązałoby się to z bardzo czasochłonnym demontażem rozmaitych elementów auta, a wgnieceń jest tylko kilka. Chcąc naprawić pojazd tym sposobem, trzeba umieścić na środku wgniecenia specjalne adaptery tzw. grzybki, na które nakładany jest klej na gorąco. Po naklejeniu adaptera wyciągamy wgniecenie przy pomocy pullera lub młotka bezwładnościowego, aż do wyprostowania blachy. Naprawa samochodu po gradobiciu wymaga oczywiście ogromnej precyzji, cierpliwości i fachowej wiedzy.

Ile kosztuje usuwanie wgnieceń metodą PDR?

Koszt naprawy wgnieceń metodą PDR jest zależny od tego, jak wiele wgnieceń powstało oraz gdzie się one znajdują. Średni koszt naprawy wynosi około 150 zł, jednak wyceny dokonuje się indywidualnie w specjalistycznych zakładach. Każdy przypadek należy skonsultować z fachowcem, ponieważ nie da się oszacować dokładnego kosztu całości naprawy. Warto jednak dodać, że zastosowanie bezinwazyjnej techniki PDR przekłada się na zmniejszenie ceny naprawy nawet do 80% w porównaniu do szpachlowania i lakierowania karoserii. Co więcej, nie trzeba ponownie lakierować uszkodzonego elementu, co wpływa na obniżenie wartości samochodu. Podczas naprawy zazwyczaj nie są demontowane żadne elementy karoserii, a wyciąganie wgniecenia trwa stosunkowo krótko. Jak widać, usuwanie wgnieceń metodą PDR to cała gama korzyści. Jeśli już na samochodzie powstały wgniotki, warto zainteresować się właśnie tą techniką.

Pozostałe wpisy
korzysci-zastosowania-metody-pdrJak naprawić wgniecenie?