Jak wyciągnąć wgniecenie?

Karoseria samochodu nie wygląda jak dawniej, a Ciebie martwią wgniecenia? Czas na wyciąganie wgnieceń. Zapewne obawiasz się kosztów i tego, że auto na wiele dni trzeba oddać do warsztatu blacharsko-lakierniczego, ale jest jeszcze metoda PDR. Jeśli zależy Ci na czasie, a wgniecenie nie uszkodziło lakieru, zapewne można je wypchnąć albo wyciągnąć. Metoda usuwania wgnieceń bez konieczności lakierowania to jedna z nowszych metod naprawy karoserii.

Spis treści:

  • Co powoduje wgniecenia w karoserii?
  • Jakie wgniecenia można wyciągnąć?
  • Zastosowanie metody PDR
  • Na czym polega wyciąganie wgnieceń metodą PDR?

Jesteś ciekaw na czym polega wyciąganie wgnieceń metodą PDR? Szczegóły poznasz w poniższym tekście, a ponadto dowiesz się, co najczęściej powoduje wgniecenia w karoserii, jakie wgniecenia można wyciągnąć i jakie jest zastosowanie metody PDR.

Co powoduje wgniecenia w karoserii?

Wielu z nas miało przykre doświadczenia, kiedy to na karoserii samochodu pojawiło się drobne wgniecenia lub ich cały „deszcz”. O wgniecenia jest bardzo łatwo, czasami wystarczy kamyk na drodze. Duży wpływ na stan karoserii naszego samochodu ma również pogoda. Gradobicia to zmora wielu kierowców, gdyż po takim zjawisku auto nadaje się tylko do wstawienia do warsztatu blacharsko-lakierniczego. Poza tym stłuczki postojowe i parkingowe, słupki, spadające kasztany i akty wandalizmu. Jak łatwo i szybko się ich pozbyć?

Jakie wgniecenia można wyciągnąć?

Wgniecenia, które nie spowodowały przerwania ciągłości lakieru, jego pęknięcia lub zdarcia nadają się do usunięcia bez konieczności lakierowania. To oznacza, że takie wgniecenia karoserii kwalifikują się do zastosowania metody PDR.

Zastosowanie metody PDR

Jeśli zdecydujemy się na usługi bojlarza, z pewnością po obejrzeniu samochodu powie nam, czy zniszczenia uda się naprawić przy pomocy metody PDR. Metoda PDR to usuwanie wgnieceń bez konieczności lakierowania, czyli Paintless Dent Repair. Technika ta pozwala bez używania szpachli i nakładania nowej warstwy lakieru naprawić powstałe wgniecenia w karoserii. Wyróżnia się dwie metody usuwania wgnieceń wypychanie i wyciąganie.

Na czym polega wyciąganie wgnieceń metodą PDR?

Wypychanie wgnieceń stosuje się przy użyciu drutów i lancy PDR. Ta metoda pozwala na dotarcie i usunięcie wgniecenia od wewnątrz. Wiążę się ona z demontażem tapicerki lub niektórych jej elementów. Sposób jest oczywiście nieinwazyjny.

Za to wyciąganie wgnieceń metodą PDR, odbywa się od zewnętrznej strony karoserii, szczególnie w przypadkach, gdy nie da się lub nie chcemy demontować tapicerki. Wyciąganie wgnieceń odbywa się za pomocą specjalnych narzędzi. Bezpośrednio do wgniecenia klejem na gorąco przykleja się specjalne zaczepy tak zwane grzybki. „Główkę” grzybka chwyta się za pomocą młotka bezwładnościowego lub pullera. Tak przygotowane wgniecenia wyciąga się. To szybka metoda, która przynosi efekty i oczywiście jest nieinwazyjna. Wyciąganie wgnieceń metodą PDR polega na precyzji, umiejętnościach i doświadczeniu w tej technice. By zastosować tę metodę warto, więc udać się do sprawdzonego i profesjonalnego warsztatu.

Pozostałe wpisy
jak-usuwac-wgniecenia-bez-lakierowaniaPDR Jak zacząć?