PDR jak zacząć?

PDR to jedna z nowszych metod usuwania wgnieceń bez konieczności lakierowania. Zyskuje coraz więcej zwolenników, a co za tym idzie i pracowników wykwalifikowanych w tej technice. PDR jak zacząć swoją przygodę w byciu bojlarzem? Liczą się chęci, codzienna i ciężka praca, doszkalanie oraz zrobienie kursu. Jest to praca wymagająca precyzji, dobrego wzroku i wprawy.

Spis treści:

  • Co to jest PDR?
  • Czy każdy może zostać technikiem PDR?
  • Kursy PDR
  • Gwarancja nauczenia się zawodu po kursie

W poniższym tekście dowiesz się, czym jest technika PDR oraz czy każdym może zostać technikiem w tej dziedzinie blacharsko-lakierniczej, czyli bojlarzem. Ponadto poznasz ofertę kursów, co mieści się w ich ramach i czy po ukończonym kursie technika PDR masz gwarancję pełnego nauczenia się tego zawodu.

Co to jest PDR?

Panitless Dent Repair, czyli PDR. Jest to usuwanie wgnieceń karoserii samochodowych bez konieczności lakierowania. Usuwanie odkształceń tą metodą jest możliwe, tylko jeśli lakier nie został uszkodzony. Technikę PDR stosuje się najczęściej po gradobiciach, stłuczkach parkingowych i aktach wandalizmu. W technice usuwania wgnieceń wyróżnia się dwie metody, czyli wypychanie wgnieceń i wyciąganie. Do wypychania wgnieceń korzysta się z drutów i lancy. Stosuje się wypychanie, tylko gdy jest możliwość dotarcia do uszkodzonych elementów od wewnętrznej strony. Podczas wyciągania na miejscu wgniecenia przykleja się specjalne zaczepy, następnie za pomocą pullera lub młotka bezwładnościowego wyciąga się uszkodzenie. Ta technika sprawdza się tam, gdzie nie możemy dotrzeć do wgniecenia od strony wewnętrznej.

Czy każdy może zostać technikiem PDR?

PDR nie jest dla wszystkich. Praca wymaga masy cierpliwości, determinacji i ciągłej nauki oraz dobrego wzroku. Bez codziennej pracy nie ma szans, by zostać technikiem PDR na dobrym poziomie.

Kursy PDR

Szkolenia z usuwania wgnieceń są prowadzone przez doświadczonych w technice PDR instruktorów, którzy stale pogłębiają swoją wiedzę i umiejętności. Małe grupy sprawiają, że zajęcia praktyczne są prowadzone pod czujnym okiem, a każdy błąd na bieżąco eliminowany. Ponadto fundamenty, jakie budujemy na kursie, są solidne i pełnowartościowe. Dowiesz się wszystkiego, co najważniejsze o zawodzie technika PDR, pracy i co najważniejsze nauczysz się czystego i optymalnego usuwania wgnieceń. W ofercie dostępny jest kurs 5-dniowy i 10-dniowy zaawansowany. Dodatkowo proponujemy uczestnikom darmowe dni doszkalające.

Gwarancja nauczenia się zawodu po kursie

Gwarancja nauczenia się zawodu technika PDR po kursie to tylko i wyłącznie Twoja praca. Na kursie poznasz podstawy usuwania wgnieceń i wszystkiego, co jest związane z PDR. Nauczysz się optymalnych metod usuwania wgnieceń, ale to jak wykorzystasz nabyte umiejętności, zależy już tylko od Ciebie. Ważne jest zaangażowanie, determinacja, a przede wszystkim praktyka tego, czego się nauczyłeś na kursie. Wytrwałość to klucz do wyuczenia się zawodu technika usuwania wgnieceń bez konieczności lakierowania.

Pozostałe wpisy
Jak wyciągnąć wgniecenieSzkolenie PDR Informacje o Szkoleniu