Wgniecenie po gradobiciu – jak usunąć?
Coraz częściej przekonujemy się, że pogoda bywa nieobliczalna. Pory roku już nie odznaczają się tak wyraźnie między sobą. Niestety natura bywa kapryśna i oddziaływuje zarówno na nas, jak i nasze auta. Nie wszyscy mamy możliwość chronić swoje samochody w garażu lub pod dachem wiaty, dlatego tak częstym uszkodzeniem są wgniecenia spowodowane osiedlowym wandalizmem, spadającymi kasztanami, a także gradobiciem. Z pomocą takim uszkodzeniom przychodzi szybka i niedroga metoda PDR, dzięki której nie musisz oddawać samochodu na długie naprawy blacharskie i lakiernicze. Wgniecenia po gradobiciu – jak je usunąć? Dowiesz się więcej w poniższym tekście!
Spis treści:
- Metoda PDR
- Usuwanie skutków gradobicia
Z tego wpisu dowiesz się, na czym polega metoda PDR oraz dlaczego warto szukać fachowców w tej dziedzinie, a co najważniejsze odpowiemy na pytania dotyczące usuwania gradobicia za pomocą PDR.
Metoda PDR
Usuwanie wgnieceń bez konieczności lakierowania jest doskonałym sposobem, by usunąć z auta nieestetyczne uszkodzenia. Metodę PDR można stosować jednak tylko, gdy lakier nie został naruszony, gdy miejsce wgniecenia nie było wcześniej poddane pracom blacharskim oraz wgniecenie nie jest na krawędzi blachy. Poza tym większość elementów można poddać naprawie PDR. W zależności od miejsca uszkodzenia stosuje się odpowiednią technikę wypychania lub wyciągania wgniecenia, do każdej z nich wykorzystywane są inne narzędzia. Jeśli chcemy skorzystać z usługi naprawy metodą PDR, musimy wybrać sprawdzony warsztat. Doświadczenie to podstawa w pracy nad odkształceniami i gwarantuje bezpieczną naprawę karoserii. Dlatego tak ważne jest stałe pogłębianie wiedzy i ukończony kurs z metody PDR, o który możemy zapytać osobę, której oddajemy samochód. Nowoczesne techniki to sposób na osiągnięcie oczekiwanych przez klienta efektów. Za pomocą PDR można usunąć nawet skomplikowane wgniecenie, jeśli spełniają one wymienione wcześniej wymogi.
Usuwanie skutków gradobicia
Gradobicie to zjawisko pogodowe, które może okazać się niebezpieczne dla naszego auta. Zniszczona karoseria i powybijane szyby to dwa najczęstsze skutki wspomnianego gradobicia. Niestety zamrożona woda wbija się w blachę, pozostawiając nieestetyczne ślady. Jeśli tak powstałe wgniecenia nie uszkodziły warstwy lakieru, z powodzeniem można je usunąć za pomocą metody PDR. W przypadku wgnieceń na dachu, jakie powstają po gradobiciu, wykorzystuje się najczęściej technikę wypychania. Trzeba zdjąć podsufitkę i oddziałuje się na karoserię od strony wewnętrznej specjalnymi drutami do usuwania wgniotek. W miejsca wgnieceń do których nie dostaniemy się od wewnątrz za pomocą gorącego kleju zakłada się adaptery plastikowe, czyli grzybki do kleju. Następnie wyciąga się wgniecenia przy pomocy pullera lub młotka bezwładnościowego. Taka naprawa blacharska bez potrzeby lakierowania jest metodą szybką i często bezinwazyjną. Oddając auto w ręce specjalisty, będziemy mogli cieszyć się doskonałymi efektami i nieskazitelnym wyglądem auta.