Zalety metody PDR – co trzeba wiedzieć?

Wgniecenia mogą zdarzyć się każdemu. Nawet kierowcy z wieloletnim doświadczeniem niejednokrotnie mają z nimi styczność. Choć początkowo wydaje nam się, że sytuacja jest bez wyjścia, a nasz samochód już zawsze będzie miał defekt, istnieje kilka sprawdzonych rozwiązań na to, aby przywrócić pojazdom nienaganną prezencję. Wszystko dzięki metodzie PDR!

Spis treści:

Czym jest metoda PDR?
Zalety usuwania wgnieceń metodą PDR

Z wpisu dowiesz się, na czym polega metoda PDR oraz jakie są korzyści z usuwania wgnieceń właśnie tą metodą.

Czym jest metoda PDR?

Wgniecenia w karoserii mogą powstawać z różnych przyczyn. Wśród najczęstszych można wymienić stłuczki, najechanie na słupek na parkingu, gradobicie. Obecnie mamy do wyboru kilka sposobów na to, aby skutecznie się ich pozbyć. Nowoczesną, a zarazem niezwykle skuteczną metodą jest usuwanie wgnieceń PDR, czyli Paintless Dent Repair. Jej skuteczność szacuje się na 99,9%. Jest to naprawa karoserii bez malowania. Co istotne, jest nieinwazyjna w przypadku większości wgnieceń, dlatego cieszy się zainteresowaniem. Jeśli mamy do czynienia z niewielkim wgnieceniem, szpachlowanie i lakierowanie nie będzie mieć sensu.

Zalety usuwania wgnieceń metodą PDR

Metoda PDR ma wiele zalet. Klienci przede wszystkim chwalą sobie bardzo szybką realizację zlecenia. Dzięki metodzie PDR czas naprawy karoserii jest skrócony do minimum. W niektórych przypadkach możliwa jest jej naprawa od ręki. Nie trzeba oddawać samochodu do warsztatu na kilka dni. Dodatkowo można liczyć na niskie koszty usunięcia wgniecenia i naprawy karoserii. Nowoczesna metoda nie zmienia struktury samej karoserii, jest również tańsza niż tradycyjne szpachlowanie.

Nie ma konieczności stosowania szpachli. Przekłada się to na oszczędność czasu, pieniędzy i samej karoserii, która nie jest naruszana. Nawet najlepiej wykonane szpachlowanie niesie za sobą ryzyko, że efekt z czasem po prostu nie będzie zadowalający. Wybierając metodę PDR, nic nie ryzykujemy. Jak wiadomo, brak szpachli często jest decydującym argumentem, gdy chcemy sprzedać samochód. Kupcy są coraz bardziej świadomi, dlatego na obejrzenie samochodu przyjeżdżają z czytnikiem grubości lakieru. Jeżeli nie ma wątpliwości odnośnie do oryginalnej warstwy lakieru, łatwiej będzie nam sprzedać auto.
Jeśli decydujemy się na naprawę karoserii metodą PDR, teoretycznie nie ryzykujemy zmiany struktury karoserii. Lakier będzie nienaruszony, o ile jego uszkodzenie nie było spowodowane wcześniejszą stłuczką czy uderzeniem. Sama metoda PDR umożliwia zachowanie lakieru w oryginalnej formie, co niewątpliwie jest plusem. Warto dodać, że firmy ubezpieczeniowe są zwolennikami stosowania nieinwazyjnej metody usuwania wgnieceń, jaką jest PDR. To szybki, bezpieczny, skuteczny sposób na pozbycie się wgnieceń na karoserii. Dodatkowo jest atrakcyjny cenowo. To dlatego warto rozważyć zastosowanie metody PDR w pierwszej kolejności, jeśli przydarzy nam się nieszczęśliwy wypadek skutkujący powstaniem wgnieceń na karoserii.

Pozostałe wpisy
Metoda PDR na czym polega?historia-pdr